Witamy na stronie www.bt.bielsko.pl

Wczytywanie...

Inspektor ochrony danych osobowych - praktyczne przykłady wykonywania zadań z uwzględnieniem zmian w 2024 roku. Prawo pracy, sygnaliści, Ustawa "Kamilka" - szkolenie online

Adresaci:
  • Osoby pełniące funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub w przyszłości zostaną powołane na to stanowisko
  • Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo informacji oraz upoważnione do przetwarzania danych
  • Administratorzy Danych Osobowych
Cel szkolenia:
  • Praktyczne przygotowanie do samodzielnego wykonywania obowiązków Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Treść szkolenia:
  1. Wprowadzenie:
    - rozporządzenie o ochronie danych
    - ustawa o ochronie danych osobowych
    - wytyczne, objaśnienia, komunikaty organów krajowych
    - orzecznictwo sądowe z zakresu ochrony danych osobowych.
  2. Zadania Inspektora Ochrony Danych:
    a) czynności informacyjne
    - systematyczne dostarczanie kierownictwu i pracownikom informacji
    b) monitorowanie przestrzegania niniejszego rozporządzenia, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych
    - zgodność procesów przetwarzania z zasadami przetwarzania
    - ogólna ocena analizy ryzyka
    - prawidłowość prowadzenia rejestru czynności przetwarzania danych
    c) monitorowanie przestrzegania polityk administratora lub podmiotu przetwarzającego w dziedzinie ochrony danych osobowych, podziału obowiązków
    - realizacja obowiązków informacyjnych
    - weryfikacja prawidłowości powierzania przetwarzania danych
    - sprawdzenie środków technicznych i organizacyjnych zastosowanych przez administratora
    d) działania zwiększające świadomość
    e) szkolenia personelu uczestniczącego w operacjach przetwarzania
    - szkolenia wstępne dla nowych pracowników
    - cykliczne szkolenia - ochrona danych
    - cykliczne szkolenia - bezpieczeństwo informacji
    f) audyty prowadzone przez IOD
    - planowanie audytów
    - obszary audytowe, w tym: obowiązki informacyjne, sposoby realizacji praw osób, których dane osobowe przetwarza organizacja
    - schemat audytu
    - praktyczne wykorzystanie dostępnych w jednostce informacji
    g) udzielanie na żądanie zaleceń co do oceny skutków dla ochrony danych
    h) współpraca z organem nadzorczym
    i) pełnienie funkcji punktu kontaktowego
    j) porównanie zadań Inspektora Ochrony Danych i Administratora Bezpieczeństwa Informacji.
  3. Prowadzenie i aktualizowanie rejestru czynności przetwarzania danych.
  4. Dostęp do informacji publicznej i ochrona danych osobowych.
  5. Zmiany w Kodeksie Pracy, Ustawie o sygnalistach.
  6. Ustawa "Kamilka".
  7. Panel dyskusyjny.

Atutem naszych szkoleń jest mała liczebność grup sprzyjająca aktywnemu uczestnictwu, swobodnej wymianie doświadczeń oraz efektywnym konsultacjom.

Prowadzący:

Prawnik, praktyk, inspektor ochrony danych w jednostkach publicznych i firmach prywatnych, audytor. Posiadający doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu ochrony danych dla firm i przedsiębiorstw (w tym o zasięgu międzynarodowym). Dodatkowe doświadczenie zawodowe w obszarze audytu pozyskał jako inspektor Najwyższej Izby Kontroli. Ukończył podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych w administracji i biznesie. Posiada certyfikat dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą tajne oraz uprawnienia kontrolera kontroli państwowej. Audytor wiodący ISO 27001. Wykładowca posiada rozległą wiedzę praktyczną.

Informacje:
  • Cena od osoby obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia z możliwością zadawania pytań poprzez czat z wykładowcą, materiały szkoleniowe - przesłane w dniu szkolenia przed jego rozpoczęciem, zaświadczenie
  • Czas trwania: 9:00 - 14:00
Cena:
480,00 zł
Opiekun szkolenia:
Dorota Gumińska
Tel:
33 812-91-21; tel. kom. 530-611-990
d.guminska@bt.bielsko.pl
Miejsce szkolenia:
Online